Nawigacja

Czas w Polsce (CET)

00.00.0000
00:00:00

Topnews

Piętnaste Zgromadzenie Ogólne EURAMET

W dniach 7-9 czerwca br., z udziałem przedstawiciela GUM, odbyło się 15. Zgromadzenie Ogólne EURAMET. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19 spotkanie odbyło się w wersji online.

Zalecenia dotyczące postępowania pracowników Okręgowego Urzędu Miar w Warszawie w okresie stanu pandemii SARS-CoV-2

Prosimy o zapoznanie się z zaleceniami i wytycznymi postępowania dla pracowników Okręgowego Urzędu Miar w Warszawie, administracji terenowej i wszystkich osób współpracujących.

Metrolodzy kontra koronawirus

Chociaż terenowa administracja miar pracuje w trybie uzależnionym od stanu epidemii koronawirusa, to jednocześnie pracownicy okręgowych urzędów miar dokładają wszelkich możliwych starań, by wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów i wykonywać legalizacje, wzorcowania i inne kluczowe czynności metrologiczne, które muszą być wykonane.

Komunikat GŁÓWNEGO URZĘDU MIAR w sprawie koronawirusa

Komunikat Prezesa GUM dotyczący sposobu postępowania Urzędu w okresie rozprzestrzeniania się koronawirusa

Znamy hasło i plakat tegorocznego Światowego Dnia Metrologii

Międzynarodowa społeczność metrologiczna wybrała hasło tegorocznego Światowego Dnia Metrologii. W 2020 roku będą to „Pomiary dla światowego handlu”.

__________________________

Od dnia 1 stycznia 2019 r. obowiązują nowe przepisy w zakresie zezwoleń oraz techników warsztatów tj. ustawa z dnia 5 lipca 2018 r. o tachografach (Dz.U. poz. 1480, z późn. zm.). Na podanej stronie znajdują się wszystkie akty prawne dot. tachografów, tj. ustawa, akty wykonawcze oraz rozporządzenia UE. Wydawaniem kart warsztatowych zajmuje się Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.

Polska wersja przewodnika wyrażania niepewności pomiaru już dostępna!

Przewodnik ten ustala ogólne zasady wyznaczania i wyrażania niepewności pomiaru, które mogłyby być przyjęte do stosowania w szerokim zakresie pomiarów.

Laboratorium Badań Radiograficznych

W Okręgowym Urzędzie Miar w Warszawie utworzono Laboratorium Badań Radiograficznych w celu wyznaczania objętości produktów aerozolowych w oparciu o radiografię cyfrową z zastosowaniem promieniowania jonizującego.

Obchody 100-lecia Głównego Urzędu Miar

Już od 100 lat GUM oraz terenowe urzędy miar dbają o to, aby wiele pomiarów, z jakimi stykamy się w życiu codziennym, było dokonywanych w sposób prawidłowy.

Przywitaj nowy kilogram!

20 maja 2019 roku – zapamiętaj tę datę! Dokładnie tego dnia nowe definicje podstawowych jednostek miar układu SI weszły w życie. W to metrologiczne święto przywitajmy naszego majowego bohatera – kilogram – ostatnią jednostkę SI prezentowaną w ramach naszego cyklu, a także ostatnią materialną jednostkę miary układu SI.

do góry